Афіни Волинські Нарис з історії освіти у Польщі упорядники В. Короткий і Ю. Цимбал; Текст

За: Роллє, МіхалВид матеріалу: Текст Текст Мова: польська Публікація: Київ "Либідь" 2007Опис: 310 с. В опрISBN: 978-966-06-0475-9Тематика(и): Науково-популярне видання | Книга, що об'єднує народиЖанр/форма: Історія Зведення: 1 жовтня 1805 р. Тадеуш Чацький відкрив у Кременці Волинську гімназію, яку запроектував Гуго Коллонтай. Школа користувалася загальним визнанням з огляду на високий рівень знань, які вона надавала, та патріотичну виховну програму. В тодішній ситуації планом максимум, для позбавленої державності Польщі, була праця на користь польської освіти і культури. Саме це завдання успішно виконувала Волинська гімназія. Її виняткові досягнення у царині педагогіки були помічені, і 1819 року вона отримала статус ліцею з правом надання нижчих наукових ступенів. Навчальний заклад відіграв провідну роль у розвитку освіти, науки у культури не лише Правобережної України, але і всієї колишньої Речі Посполитої. Завдяки грону неординарних людей, які об'єднались при гімназії та ліцеї у Кременці, місто стало науковим, культурним, економічним та суспільним цетром великого регіону і заслужено отримало назву Афін Волинських. Інтелектуальні здобутки його мешканців у першій чверті ХІХ ст. впливали на перебіг суспільного життя значної частини Європи. Однією з кращих польськомовних праць, присвячених історії Кременецького цілею, є книга Міхала Роллє. Вона прослідковує шлях навчального закладу на тлі історії Східної Європи і є фактично нарисом історії польської освіти на Правобережній Україні. Діяльність Кременецького ліцею об'єктивно сприяла відродженню польської державності і стала символом українсько-польського культурного єднання.
Список(и), у яких присутня ця одиниця: Бібліотека-філія № 2
Мітки з цієї бібліотеки: Немає міток з цієї бібліотеки для цього заголовку. Ввійдіть, щоб додавати мітки.
    середня оцінка: 0.0 (0 голосів)
Тип одиниці зберігання Поточна бібліотека Шифр зберігання Стан Очікується на дату Штрих-код
Книги Книги Бібліотека-філія №2
Читальна зала старший відділ
37 (Огляд полиці (Відкривається нижче)) Доступно 14667

1 жовтня 1805 р. Тадеуш Чацький відкрив у Кременці Волинську гімназію, яку запроектував Гуго Коллонтай. Школа користувалася загальним визнанням з огляду на високий рівень знань, які вона надавала, та патріотичну виховну програму. В тодішній ситуації планом максимум, для позбавленої державності Польщі, була праця на користь польської освіти і культури. Саме це завдання успішно виконувала Волинська гімназія.
Її виняткові досягнення у царині педагогіки були помічені, і 1819 року вона отримала статус ліцею з правом надання нижчих наукових ступенів. Навчальний заклад відіграв провідну роль у розвитку освіти, науки у культури не лише Правобережної України, але і всієї колишньої Речі Посполитої. Завдяки грону неординарних людей, які об'єднались при гімназії та ліцеї у Кременці, місто стало науковим, культурним, економічним та суспільним цетром великого регіону і заслужено отримало назву Афін Волинських. Інтелектуальні здобутки його мешканців у першій чверті ХІХ ст. впливали на перебіг суспільного життя значної частини Європи.
Однією з кращих польськомовних праць, присвячених історії Кременецького цілею, є книга Міхала Роллє. Вона прослідковує шлях навчального закладу на тлі історії Східної Європи і є фактично нарисом історії польської освіти на Правобережній Україні. Діяльність Кременецького ліцею об'єктивно сприяла відродженню польської державності і стала символом українсько-польського культурного єднання.

Для широкого кола читачів.

укр.

Немає коментарів для цієї одиниці.

для можливості публікувати коментарі.

Натисніть на зображення, щоб переглянути його в оглядачі зображень

Працює на АБІС Коха