Нариси історії Закарпаття керівник авторського колективу М. Болдижар; Текст

За: -Вид матеріалу: Текст Текст Мова: українська Серія: ; Том 3 Публікація: Ужгород "Госпрозрахунковий редакційно-видавничий відділ управління у справах преси та інформації" 2003Опис: 648 с. В опрISBN: 966-7186-80-6Тематика(и): Країзнавча література -- Науково-популярне видання | 1. Встановлення на Закарпатті радянської політичної системи; 2. Розвиток промисловості у Закарпатті: здобутки та упущення (1946-1990); 3. Аграрно-виробничі та соціальні ідносини; 4.Працею звеличені. Колективний портрет героїв соціалістичної праці; 5. Торгівля, громадське харчування та побутове обслуговування населення області (1944-1990); 6. Співробітництво Закарпаття із сусідніми регіонами; 7. Охорона здоров'я, санітарна справа, спорт і туризм. Ветеринарна медицина; 8. Освіта та наука в Закарпатті (1946-1990); 9. Розвиток культури і мистецтва; 10. Демографічні та етнічні зміни в структурі населення Закарпаття за 1946-190 роки; 11. Релігійні питання в повоєнний період; 12. Організація радянського суспільно-політичного і ромадського життя та його суперечностіЖанр/форма: Популярна література Зведення: У ІІІ томі "Нарисів історії Закарпаття" колективом авторів зроблено спробу об'єктивно дослідити: становлення радянської влади в Закарпатті у повоєнний період, розвиток промисловості, аграрно-виробничих та соціальних відносин на селі, торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування, охорони здоров'я, спорту і туризму, ветеринарної медицини, освіти і науки, культури і мистецтва, а також стану релігійного питання. Досліджуються складність і неоднозначність інтеграції Закарпаття у загально-український процес. Майже в кожному розділі автори показують репресії і переслідування неугодних владі людей з-поміж корінних жителів краю, знищення і руйнування культових споруд-пам'ятників архітектури. Детально висвітлена у Нарисах колективізація з її успіхами та недоліками, адмініструванням, які викликали розчарування і недовіру ошуканих селян, частина з яких піддавалася різним репресивним діям. Тоталітарний режим СРСР через роки став причиною його розпаду, колишні республіки одержали незалежність і довгоочікувану свободу, них також Україна, невід'ємною частиною якої є Закарпаття.
Список(и), у яких присутня ця одиниця: Бібліотека-філія № 2
Мітки з цієї бібліотеки: Немає міток з цієї бібліотеки для цього заголовку. Ввійдіть, щоб додавати мітки.
    середня оцінка: 0.0 (0 голосів)
Тип одиниці зберігання Поточна бібліотека Шифр зберігання Стан Очікується на дату Штрих-код
Книги Книги Бібліотека-філія №2
Читальна зала старший відділ
94(477) (Огляд полиці (Відкривається нижче)) Доступно 16266

У ІІІ томі "Нарисів історії Закарпаття" колективом авторів зроблено спробу об'єктивно дослідити: становлення радянської влади в Закарпатті у повоєнний період, розвиток промисловості, аграрно-виробничих та соціальних відносин на селі, торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування, охорони здоров'я, спорту і туризму, ветеринарної медицини, освіти і науки, культури і мистецтва, а також стану релігійного питання.
Досліджуються складність і неоднозначність інтеграції Закарпаття у загально-український процес.
Майже в кожному розділі автори показують репресії і переслідування неугодних владі людей з-поміж корінних жителів краю, знищення і руйнування культових споруд-пам'ятників архітектури. Детально висвітлена у Нарисах колективізація з її успіхами та недоліками, адмініструванням, які викликали розчарування і недовіру ошуканих селян, частина з яких піддавалася різним репресивним діям.
Тоталітарний режим СРСР через роки став причиною його розпаду, колишні республіки одержали незалежність і довгоочікувану свободу, них також Україна, невід'ємною частиною якої є Закарпаття.

Для широкого кола читачів.

укр.

Немає коментарів для цієї одиниці.

для можливості публікувати коментарі.

Натисніть на зображення, щоб переглянути його в оглядачі зображень

Працює на АБІС Коха