Історія Закарпаття редактор Ігор Пелехатий Текст

За: Пап, СтепанВид матеріалу: Текст Текст Мова: українська Серія: ; Том 2Публікація: Івано-Франківськ Нова Зоря 2002Опис: 448 с. ілISBN: 966-7363-77-5Тематика(и): Краєзнавча література -- Історичне виданняЖанр/форма: ІсторіяЗведення: Другий том „Історії Закарпаття" о. Степана Папа містить хронологію подій від 1526 до 1717 років. Після битви під Могачем 1526 - року Мадярщину було розділено на три частини: турецьку, семигород-ську і габсбурзьку. До семигородської належала сучасна Закарпатська область включно з Мукачевом, Ужгород з Пряшівщиною і Татранщи-ною належали Габсбургам, а Потисся — туркам. З цієї причини від 1527 до 1717 рр., тобто протягом 200 років територія Закарпаття була в стані війни. Автор також аналізує релігійну ситуацію на Закарпатті в цей період, зокрема причини і наслідки укладення Ужгородської Унії. В книзі також знаходиться детальний опис монастирів Закарпаття, слезіння Чудотворних ікон Богородиці. Завершується том цікавою розвідкою і зʼясуванням меж українських поселень на Пряшівщині і Татраншині (Словаччина).
Список(и), у яких присутня ця одиниця: Ужгородська публічна бібліотека
Мітки з цієї бібліотеки: Немає міток з цієї бібліотеки для цього заголовку. Ввійдіть, щоб додавати мітки.
    середня оцінка: 0.0 (0 голосів)
Тип одиниці зберігання Поточна бібліотека Шифр зберігання Стан Очікується на дату Штрих-код
Книги Книги Публічна бібліотека
Читальна зала
94(477.87) (Огляд полиці (Відкривається нижче)) Доступно 17808

Другий том „Історії Закарпаття" о. Степана Папа містить хронологію подій від 1526 до 1717 років. Після битви під Могачем 1526
- року Мадярщину було розділено на три частини: турецьку, семигород-ську і габсбурзьку. До семигородської належала сучасна Закарпатська область включно з Мукачевом, Ужгород з Пряшівщиною і Татранщи-ною належали Габсбургам, а Потисся — туркам. З цієї причини від 1527 до 1717 рр., тобто протягом 200 років територія Закарпаття була в стані війни.
Автор також аналізує релігійну ситуацію на Закарпатті в цей період, зокрема причини і наслідки укладення Ужгородської Унії.
В книзі також знаходиться детальний опис монастирів Закарпаття, слезіння Чудотворних ікон Богородиці. Завершується том цікавою розвідкою і зʼясуванням меж українських поселень на Пряшівщині і Татраншині (Словаччина).

Для широкого кола читачів

укр.

Немає коментарів для цієї одиниці.

для можливості публікувати коментарі.

Натисніть на зображення, щоб переглянути його в оглядачі зображень

Працює на АБІС Коха