Нариси історії Закарпаття редактор. Гранчак І. Текст

За: Вид матеріалу: Текст Текст Мова: українська Серія: ; Том 1Публікація: Ужгород Госпрозрахунковий редакційно-видавничий відділ Закрпатського обласного управління по пресі 1993Опис: 436 с. іл. В опрТематика(и): Краєзнавча література -- Суспільно-політичне видання | Закарпаття Нариси історіїЖанр/форма: Історія -- З найдавніших часів до 1918 рокуЗведення: Авторський колектив висловлює щиру подяку організаціям, які допомогли видати книгу, відмовляється від гонорару і вносить пропозицію направити прибуток від реалізації тиражу на реставрацію памʼятників істроії та культури. Нариси історії Закарпаття — перша спроба узагальнюючого викладу історії краю від найдавніших часів до кінця першої світової війни. На основі численних архівних матеріалів, опублікованих джерел і узагальнення великої кількості праць вітчизняних та зарубіжних істориків з нових позицій висвітлюються економіка, соціальні та етнічні процеси, політичне життя, матеріальна і духовна культура багатонаціонального Закарпаття. Автори розглядають весь процес розвитку краю як складову частину історії східного словʼянства, тісно повʼязують з історією народів Центральної та Південно-Східної Європи. Протягом багатьох століть Закарпаття входило до складу різних держав — Угорщини, Трансільванії, Австро-Угорщини, що наклало відбиток на всі аспекти життя народів, які населяли Закарпаття, визначило специфіку їх економіки, політичного життя, побуту і культури. Автори книги намагалися визначити роль Закарпаття у розширенні звʼязків України з Європою, показати його як один із шляхів трансформації європейської культури на Схід, і разом з тим висвітлити процеси проникнення передової культури з Галичини, Буковини, Наддніпрянської України У Закарпаття, простежити зростання ідей єдності словʼянських народів, прагнення русинів Закарпаття до обʼєднання з усім українським народом. Закарпаття протягом століть показувало приклади мирного співжиття народів різних національностей, взаємозбагачення їх культур. Досвід їх історичного розвитку і сьогодні становить велике надбання.
Список(и), у яких присутня ця одиниця: Ужгородська публічна бібліотека
Мітки з цієї бібліотеки: Немає міток з цієї бібліотеки для цього заголовку. Ввійдіть, щоб додавати мітки.
    середня оцінка: 0.0 (0 голосів)
Тип одиниці зберігання Поточна бібліотека Шифр зберігання Стан Очікується на дату Штрих-код
Книги Книги Публічна бібліотека
Читальна зала
94(477.87) (Огляд полиці (Відкривається нижче)) Доступно 17827

Авторський колектив висловлює щиру подяку організаціям, які допомогли видати книгу, відмовляється від гонорару і вносить пропозицію направити прибуток від реалізації тиражу на реставрацію памʼятників істроії та культури.
Нариси історії Закарпаття — перша спроба узагальнюючого викладу історії краю від найдавніших часів до кінця першої світової війни.
На основі численних архівних матеріалів, опублікованих джерел і узагальнення великої кількості праць вітчизняних та зарубіжних істориків з нових позицій висвітлюються економіка, соціальні та етнічні процеси, політичне життя, матеріальна і духовна культура багатонаціонального Закарпаття. Автори розглядають весь процес розвитку краю як складову частину історії східного словʼянства, тісно повʼязують з історією народів Центральної та Південно-Східної Європи. Протягом багатьох століть Закарпаття входило до складу різних держав — Угорщини, Трансільванії, Австро-Угорщини, що наклало відбиток на всі аспекти життя народів, які населяли Закарпаття, визначило специфіку їх економіки, політичного життя, побуту і культури.
Автори книги намагалися визначити роль Закарпаття у розширенні звʼязків України з Європою, показати його як один із шляхів трансформації європейської культури на Схід, і разом з тим висвітлити процеси проникнення передової культури з Галичини, Буковини, Наддніпрянської України У Закарпаття, простежити зростання ідей єдності словʼянських народів, прагнення русинів Закарпаття до обʼєднання з усім українським народом. Закарпаття протягом століть показувало приклади мирного співжиття народів різних національностей, взаємозбагачення їх культур. Досвід їх історичного розвитку і сьогодні становить велике надбання.

Для широкого кола користувачів

укр.

Немає коментарів для цієї одиниці.

для можливості публікувати коментарі.

Натисніть на зображення, щоб переглянути його в оглядачі зображень

Працює на АБІС Коха